Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Akcja „Kurtka dla malucha” trwa

4.02.2011, Pomoc odzieżowa

Wolontariuszki z filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) we Wrocławiu w listopadzie 2010 włączyły się do akcji „Kurtka dla malucha”. Odzew wrocławian na apel ogłoszony w mediach był budujący. Dzięki ich ofiarności do siedziby filii przy ulicy Oleśnickiej 4 trafiało naprawdę dużo dziecięcej odzieży. Dzięki temu udało się zaspokoić najpilniejsze potrzeby dzieci. To wielka sprawa, zwłaszcza tej mroźnej i śnieżnej zimy.

Nie oznacza to jednak końca zbiórki. Odzież jest nadal potrzebna i nadal wolontariusze czekają na nią w poniedziałki i środy, w godz. 16-19, a także – po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu (tel.513 868 285) – w innym terminie.

– Przyda się zwłaszcza odzież chłopięca i młodzieżowa – wylicza Beata Mrozińska, kierownik filii ChSCh we Wrocławiu. – Spodnie, ciepła bielizna, kurtki, ciepłe buty. Z naszej pomocy skorzystało ponad 250 rodzin, ale mamy jeszcze wielu potrzebujących.

Wrocławska filia ChSCh współpracuje z Zespołem ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców i aż pięcioma zespołami terenowej pracy socjalnej MOPS-u. Dlatego do apelu o odzież dla dzieci i młodzieży Beata Mrozińska dołącza prośbę o ciepłą męską odzież – tej obecnie brakuje najdotkliwiej.

Czytaj więcej o pomocy odzieżowej ChSCh.

Zobacz reportaż o „Kurtce dla malucha”.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

ChSCh jest organizacją pożytku publicznego. Możesz przekazać jej 1% podatku (KRS: 0000220518). Pobierz bezpłatny program do wypełniania PIT-ów: www.program-pit.net

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij