Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Andrychów: Otyłość - epidemia XXI wieku - 18.09.2018 r.

14.09.2018, Kluby zdrowia

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przez Chrześcijańską Służbę Charytatywną w Andrychowie dotyczące profilaktyki zdrowotnej.

Tematem najbliższego spotkania będzie: „Otyłość - epidemia XXI wieku”.  Temat dziś bardzo ważny, gdyż jak pokazują badania co szósty Europejczyk jest otyły! A waga co drugiego Europejczyka wykracza poza normę (wg badań prowadzonych przez Eurostat w 2016 roku)

Polska wcale nie odstaje tak bardzo od tych zatrważających statystyk - w naszym kraju problemy z otyłością ma 17,2 proc.

Eurostat korzysta z prostej metody oceniania otyłości. Do otyłych zalicza te osoby, których wskaźnik masy ciała (BMI) jest większy niż 30, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). BMI liczy się poprzez podzielenie masy (w kg) przez kwadrat wzrostu w metrach. I tak, dla przykładu, dla osoby o masie 75 kg i wzroście 1,80 m, BMI będzie wynosił 23,15.

Zagrożenie otyłością jest duże i wciąż niestety rośnie. Coraz większa liczba osób boryka się z nadwagą, która jest pierwszym krokiem do otyłości. Co więc zrobić?

Przyjść na bezpłatne spotkanie na temat profilaktyki otyłości i posłuchać lekarza medycyny – Heleny Żurek.

Spotkanie odbędzie się we wtorek 18.09.2018 o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Andrychowie, ul. Włókniarzy 10a.

Po spotkaniu zaplanowana jest degustacja zdrowych, niskokalorycznych potraw.

Jak zawsze wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij