Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Dają otuchę

10.12.2010, Pomoc żywnościowa

Klienci Tesco w galerii handlowej Magnolia Park, przy ul. Legnickiej we Wrocławiu dobrze znają wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh). W tym miejscu, kilka razy w roku, budują oni bowiem symboliczny most między tymi, którzy pomóc mogą, a tymi, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. Nie inaczej było w ostatni weekend, podczas Świątecznej Zbiórki Żywności.

W piątek pomiędzy godziną 15 a 20, w sobotę i niedzielę od 10 do 20, blisko 30 małych i dużych ochotników ChSCh, ubranych w charakterystyczne, widoczne z daleka, pomarańczowe T-shirty, rozdawało ulotki, namawiało do pomocy, wyjaśniało, a przede wszystkim zbierało dary od ofiarodawców.

– Pytań było dużo. Ludzie chcą dawać świadomie – podkreśla Joanna Gajdzińska-Karyjewska, kierownik oddziału dolnośląskiego ChSCh i koordynator pomocy żywnościowej.– Interesują się tym, do kogo trafia żywność, jak wygląda dystrybucja. Mówimy o naszej działalności, o całorocznym dożywianiu i o tym, że znamy dobrze osoby potrzebujące. I naprawdę to czujemy – aprobata dla tych form pomocy owocuje większą hojnością.

Akcja ma już wielu stałych darczyńców. Joannę Gajdzińską-Karyjewską szczególnie ujęła pewna pani. Wybrała się ona do Magnolia Park z daleka, gdy okazało się, że w punkcie, gdzie przywykła zostawiać dary, w tym roku zbiórki nie prowadzono.

Do koszy wolontariuszy ChSCh trafiały: makaron, cukier, mąka, kasze, soki, mięsne i rybne puszki, słodycze, a nawet miód. W sumie prawie tona żywności (ok. 980 kilogramów), która już wkrótce dotrze do najuboższych.

Dowiedz się więcej o projekcie pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

Serwis Informacyjny ChSCh

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij