Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

EXPO Zdrowie po raz pierwszy we Wrocławiu

9.10.2012, EXPO Zdrowie

14 października wrocławska filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) zaprasza wszystkich do Centrum Handlowego Marino. W godzinach 14–18 odbędzie się tam wystawa EXPO Zdrowie. Będzie to pierwsza tego typu wystawa we Wrocławiu.

Czym jest EXPO Zdrowie? To program profilaktyki zdrowotnej realizowany na całym świecie od 30 lat. W Polsce jest nowością, wystawy organizuje się u nas od 2010 roku. Ich celem jest uświadomienie, jak w prosty sposób można uniknąć lub zmniejszyć ryzyko zapadnięcia na choroby cywilizacyjne.

Do obsługi wystawy we Wrocławiu zostanie wydelegowanych około 30 wolontariuszy. Wśród nich będą m.in. wykwalifikowane pielęgniarki, masażyści, oraz dietetyk. Będzie także dr Jerzy Gubernator, pracownik naukowy z Uniwersytetu Wrocławskiego, od wielu lat zajmujący się badaniami nad nowotworami.

Na 12 różnych stanowiskach wolontariusze będą zachęcać do wprowadzenia drobnych, ale znaczących zmian w stylu życia. Wykonają uczestnikom wystawy szereg badań. Zmierzą m.in. poziom cukru, cholesterolu, ciśnienie krwi, procent tkanki tłuszczowej, określą BMI. Wyniki tych badań posłużą do określenia biologicznego wieku organizmu. Będzie możliwość skonsultowania ich ze specjalistami.

Organizatorzy serdecznie zapraszają. Udział jest bezpłatny. Przypomnijmy, początek w Centrum Handlowym Marino, przy ul. Paprotnej 7 w niedzielę, 14 października, o godz. 14.

Czytaj więcej o EXPO Zdrowie.

Tekst: Justyna Libera, red. aw

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij