Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Pomoc żywnościowa w Jaworznie

13.09.2010, Pomoc żywnościowa

Filia Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) w Jaworznie jak co roku prowadzi wydawanie żywności w ramach unijnego programu PEAD. 1 września do punktu przy ulicy Elektryków zgłosiło się 700 osób.

– Programem objęci są potrzebujący wytypowani przez lokalny MOPS – wyjaśnia Anna Dżaman. wolontariuszka. – W zależności od oceny ich sytuacji są kierowani do nas co tydzień lub rzadziej, np. raz w miesiącu.

W ramach PEAD-u przekazywane są m.in. mąka, makarony, kasze i inne produkty. Ich wydawanie odbywa się w siedzibie jaworzańskiej filii ChSCh w każdą środę, w godz. 17-20.

– Podczas ostatniej dystrybucji musieliśmy wydłużyć jej czas, gdyż tak dużo osób przyszło po odbiór artykułów spożywczych – relacjonuje Dżaman.

To pokazuje, jak bardzo potrzebna jest tego rodzaju działalność.

Każda osoba, która znajduje się w trudnej sytuacji materialnej i chciałaby skorzystać z programu PEAD, powinna zgłosić się do MOPS-u w Jaworznie (ul. Północna 9b, tel. 32 618 18 40). Jeśli będzie kwalifikować się do pomocy, zostanie skierowana po odbiór żywności.

Pomóż wolontariuszom ChSCh jeszcze lepiej pomagać tym, którzy są w potrzebie. Przejdź do przelewów on-line.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej: http://www.pomoc-zywnosciowa.chsch.org.pl/

Pamiętaj o możliwości przekazania 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)       

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij