Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

W domu samotnej matki

22.12.2010, Pomoc żywnościowa

Mieszkańcy domu samotnej matki przy ul. Szklarskiej w Jaworznie nie mają na co dzień zbyt wielu powodów do radości. Tym bardziej więc ucieszyła ich wizyta jaworzańskich wolontariuszy Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh), którzy 17 grudnia odwiedzili placówkę i rozdali dzieciom prezenty.

W spotkaniu uczestniczyły cztery matki, mieszkanki ośrodka, i 10 dzieci. Wolontariusze obdarowali najmłodszych upominkami pochodzącymi od organizacji Samaritan's Purse.

– Były to paczki z żywnością. Ale znajdowały się w nich również drobne zabawki – opowiada obecny na spotkaniu Andrzej Zastawnik, kierownik filii ChSCh w Jaworznie. – Poznaliśmy historie mieszkanek domu. Pomogliśmy również jednej z matek, przekazując odzież dla dziecka.

Po rozdaniu prezentów wszyscy udali się do świetlicy, by uczestniczyć w programie przygotowanym dla dzieci – były opowiadania i zabawy. Wizyta upłynęła w bardzo miłej atmosferze. A następnego dnia mieszkańcy ośrodka wzięli również udział w spotkaniu, które odbyło się w siedzibie filii.
   
Czytaj więcej o pomocy żywnościowej ChSCh.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Pamiętaj o przekazaniu 1% podatku dla ChSCh (KRS 0000220518).

(aw)

 

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij