Darmowy​ ​Program​ ​PIT​ ​dostarcza​ ​Instytut​ ​Wsparcia Organizacji​ ​Pozarządowych​ ​w​ ​ramach​ ​projektu​ ​PITax.pl​ ​dla​ ​OPP.

KRS

Wrocław: po chleb i odrobinę wytchnienia

29.12.2011, Pomoc żywnościowa

To był niezwykle ciepły, radosny i jednocześnie pełen refleksji wieczór. Wolontariusze filii Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) we Wrocławiu zorganizowali kolację dla osób potrzebujących, podczas której… w powietrzu latały anioły. 

18 grudnia w budynku Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego we Wrocławiu pojawiło się około 150 osób. Większość z nich stanowili ci, którym na co dzień często brakuje podstawowych rzeczy niezbędnych do życia. To właśnie dla nich odbył się koncert pieśni chrześcijańskich połączony ze słowną refleksją, a także poczęstunkiem i rozdaniem paczek żywnościowych z darów uzyskanych podczas Świątecznej Zbiórki Żywności.

– Była wspaniała atmosfera – mówi Joanna Gajdzińska-Karyjewska z ChSCh, współprowadząca spotkanie. – Wszyscy mogliśmy się oderwać od codzienności i doświadczyć szczególnie obecności Boga. Zebrani wysłuchali nie tylko pięknych pieśni, ale także wielu budujących doświadczeń, mówiących o tym, jak Bóg wybawia z problemów.

Na stole znajdowały się m.in. kutia, barszcz, jajka, ciasta, sałatki. Potrzebujący byli niezwykle wdzięczni za to spotkanie. Jedna osoba przygotowała nawet dwa własnoręcznie wykonane obrazki i kilka kartek w podziękowaniu dla wolontariuszy.

Czytaj więcej o pomocy żywnościowej.

Złóż dar na działalność dobroczynną.

Przekaż 1% dla ChSCh (KRS 0000 220 518).

(aw)

Zgłoś uwagę do strony

Ta strona używa plików Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie. Czytaj więcej »
Zamknij